top of page

Acerca de

"Chcem sa mojím umením dotknúť duše človeka a tvoriť diela, ktoré sú viac

ako len interiérové dekorácie. Vytvorím pre teba obraz, ktorý bude tvojím sprievodcom a spoločníkom a pomôže ti rozvíjať sa do tvojej plnej sily. "

Vyštudovala som grafický dizajn na SUŠ v Trenčíne a následne Učiteľstvo výtvarného umenia na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a Krakowe. Po škole som cestovala a potom aj žila v zahraničí niekoľko rokov, čo ma veľmi obohatilo ako človeka i umelca.
Vďaka umeleckej škole mám dobrý technický základ a zručnosti, ale vnímam, že vzdelávanie sa školou iba začne a trvá celý život. Nerada by som sa zasekla v domnienke, že už všetko viem.

 

Vždy ma zaujímal duchovný presah umenia a to čo sa nachádza „pod povrchom“- pod svetom foriem. Viac ako 15 rokov sa aktívne venujem seba rozvoju od meditácie, cez alternatívnu medicínu, psychoterapiu, učenia štyroch živlov až po kvantovanie. Prešla som si desiatkami terapií, seminárov a kurzov, ktoré ma bezpochyby inšpirovali a motivovali k pozitívnym zmenám v mojom živote. Pochopila som však, že tú najväčšiu múdrosť a jediný platný "návod" pre môj život mám len ja sama. Keď je ti v živote naozaj ťažko, zmenu musíš urobiť len ty sám. Nikto iný to za teba neurobí.  Čo však urobiť môžem, je ponúknuť ti moju podporu. Či už formou osobného coachingového tvorivého stretnutia alebo obrazu maľovaného pre teba.

Mojím poslaním v tomto živote je byť v službe ľuďom a sprostredkovať im svoje dary.  Chcem prinášať svetu krásu a harmóniu ako aj inšpirovať druhých nájsť ich vlastné seba vyjadrenie pomocou výtvarných techník.  Ponúkam maľbu osobných obrazov a tiež individuálne kurzy maľby priamo v mojom ateliéry v Banskej Bystrici.

Ak sa chceš dozvedieť viac, neváhaj a napíš mi cez kontaktný formulár.
 

Živa1.jpg
To the source- short film about painter Lenka Rábarová
Život tvorcu

To the source- short film about painter Lenka Rábarová

bottom of page